Ymer riza

Ymer riza смотреть последние обновления за сегодня на .

Sh.K.A. YMER RIZA - Mblodhen Lulat (1969) (Tekst)

23132
92
2
00:03:34
02.11.2013

Këndon: Qamili i Vogël, Mazllom Mejzini, Met Godeni, Hadi Bajrami dhe Ukë Currani

Gjurmëve të muzikës, nga Kati Zhubi - Ymer Riza

2993
37
0
00:17:14
26.03.2021

Pjesa e katërt

Sh.K.A. YMER RIZA - Kënga e Dah Polloshkës (1969) (Tekst)

11148
49
4
00:04:36
01.11.2013

Këndon: Qamili i Vogël, Mazllom Mejzini, Met Godeni, Hadi Bajrami dhe Ukë Currani

Ymer Riza

1662
17
0
00:03:11
15.08.2020

instrumental i punuar në vitin 2004 ne Casio CTK 811

Vëllezërit Gashi - YMER RIZA

1593
11
1
00:02:54
13.05.2023

Produksioni Kola // Produksioni me i madh i muzikes popullore dhe folklorike ne trojet shqiptare. All Rights Reserved (P) & (C) Kola Commerce Copyright: OnAir.FM 🤍

Qamili i Vogël - Kenga e Parë e Ymer Rizës

26302
81
5
00:02:19
14.12.2012

M'ka marrë malli me ndigju' At plak tonin sevdali. Zan'n e tij për me ndihmu' Tuj rrehë telat në sharki. O hajde,tuj rreh telat e sharkisë! M'ka marrë malli me ndigju' Ymer Rizën o mjeshtrin tonë. I palodhun i pa pushu' Kangë e valles o tuj ia thonë. O hajde, kangë e valles o tuj ia thonë! M'ka marrë malli me ndigju' At za t'ambël të sharkisë. Se unë bashkë me ty kam knu' Qysh në kohën e vogjlisë O hajde, qysh në kohën e vogjlisë!

PROMO - ARKIVI - JETA N'BJESHKË & SHKA: YMER RIZA

2856
9
00:01:16
01.05.2020

Follow RTK: Facebook: 🤍 WEB: 🤍 Powered by OnAir.FM

YMER POPOVCI - RIZA BLLACA

23468
59
4
00:22:35
16.04.2017

nga Abdylaziz Morina Gjilan

Qamili i Vogël dhe SH.K.A. YMER RIZA - Vallja e Sharkijave (1970)

9046
24
4
00:03:37
05.06.2011

Vallet i përcjell Grupi Gjakovar i Ymer Rizës i udhëhequr nga Qamili i Vogël ne vitin 1970

ARKIVI - JETA N'BJESHKE & SHKA: YMER RIZA 04.052020

10525
31
00:49:40
04.05.2020

Follow RTK: Facebook: 🤍 WEB: 🤍 Powered by OnAir.FM

SH.K.A. Ymer Riza - Këngë për Dah Polloshkën

3906
17
2
00:04:36
14.12.2012

O me tre vet luftën e nisi More si me kon' o Misirlija Abdullah aga, Karamoni, Zanin ia njeu more Rumelia. O thot nizami: - Me i lanë armët! - More unë i mjeri qysh do të rrnoj-e? Oxhakut le t'mi shkojë zani Për nji shpirt vehten se marroj-e! O more at more janet-e More qysh se bone nji grim gajret-e. Mos t'ish konë qaj llagom o i shkretë Pat me dalë Daha n'selamet-e. O Dah Polloshka kur ka vdekë More për to kajshin sheher e Rekë. Vorri i Dahës na u m'loft o me nur Sa me gajret na i erdh deka!

Rafete Behluli Abazi & Bedri Abazi - Ymer Riza

529
5
0
00:02:26
25.05.2012

8 mars 2012 *Live*

O KANDIL - Qamili i Vogel me gr. Ymer Riza.

22783
57
3
00:02:46
24.01.2015

Kendojne Qamili i Vogel, Uk Currani dhe Hadi Bajrami shoqeruar nga orkestra e shoq Ymer Riza.-

Ymeri , Xheza , Enveri , Riza - Thret Prizreni (GEZUAR 2021)

107261
367
23
00:08:13
18.11.2020

Onair Media - 🤍 Follow Produksioni Arboni on… FB: 🤍 Subscribe: 🤍 © & ℗ Produksioni Arboni & Onair Media. All Rights Reserved #muzik #popullore #shqip

Met Godeni,Tregimi per Ymer Rizen, Kenge te vjetra Gjakovare

6269
22
2
00:10:30
03.09.2010

Porosia e qarte e kengetarit eshte qe ti ruajme dhe kultivojme keto kenge te Vjetra Autoktone Gjakovare sepse ato paraqesin nje Thesar te q'muar te tradites dhe kultures sone. Njeherit si deshmi te identiteti tone Kombetare duhet ti mbrojme dhe te lirohemi nga Paragjykimet qe lansuan per keto kenge Armiqte tane Shekullor: Ju deshiroje argetim te kendshem !

QAMILI I VOGEL -- GRUPI YMER RIZA

28789
14
2
00:02:53
28.01.2009

POPULLORE

AGIM BOKA DHE SAMI GASHI - YMER RIZA

2746
6
0
00:02:43
26.06.2016

MUZIKA FOLKLORIKE

PROMO - ARKIVI - SHKA ''AGIM'' & ''YMER RIZA''

621
2
00:01:08
18.12.2020

Follow RTK: PROMO - ARKIVI - SHKA ''AGIM'' & ''YMER RIZA'' Facebook: 🤍 WEB: 🤍 Powered by OnAir.FM

Kastriot Tusha & Shkelzen Jetishi - Xeni - Kanga e Ymer Rizes

6956
12
0
00:03:16
08.02.2013

#Xeni #ShkelzenJetishi Follow on… Subcribe: 🤍 FB: 🤍 IG: 🤍 🤍

Ismet Peja - Live 100% - Kush ma i pari boni, Kandiz Garibi, Ymer Riza, Zuna ne Kajk

61040
137
7
00:15:03
17.11.2014

Onair Media - 🤍 Follow VizioniLibonia on… FB: 🤍 IG: 🤍 Subscribe: 🤍 © & ℗ VizioniLibonia & Onair Media. All Rights Reserved

Shkelzen Jetishi - Gazel, 7 dite ymer (LIVE)

8154
36
1
00:23:25
10.12.2022

✔️ Bëni SUBSCRIBE për më shumë video 🎶Ky kanal ka për qëllim promovimin e muzikës popullore shqipe 🇦🇱 © Të gjitha të drejtat janë të rezervuara. #gezuar2023 #shkelzenjetishi

Isuf Rashiti e Memet Petrovci Ymer Riza

1183
7
1
00:04:08
03.07.2015

Studio e Folklorit Burimor Ch 0764134364

ARKIVI - SHKA: "Agimi & Ymer Riza" 21.12.2020

4138
12
00:58:02
21.12.2020

Follow RTK: ARKIVI - SHKA: "Agimi & Ymer Riza" 21.12.2020 Facebook: 🤍 WEB: 🤍 Powered by OnAir.FM

Jonuz Gushta (Ymer Riza i Shkodres), Zef Daka.

6341
31
00:02:59
15.10.2021

Instrumentist e kangetar i talentum, ka shkru kange e ia u ka ba muziken vete, si : "Letrat tuja na bashkojne,, 2) Je e bukur bardh si bora,, 3) Marangjyli etj. Kush i ka njofte Jonuz Gushten e Zef Kolecin, e i ka ndigju tuj ba aheng, nostalgji, te pa zevendesushem.Cdo kangetar do t'ja u kishte zili edhe sot. Pushoshin ne paqe ! Z.D

FEST,FOLK ODA E MALESIS SE GJAKOVES 2019 = HAKIU NGA GRUPI ,,YMER RIZA GJAKOVË MORI DUD MORI DUDI

468
5
0
00:08:57
05.07.2019

Të gjitha të drejtat e rezervuara : Shqiponja Music #ShqiponjaMusic #KëngëFolklorike

POTPURI ME YJET - Fatmir Bajra Ymer Bajrami Aziz Murati Riza Selimi Xhezair Elezi Arton Zogaj

45368
363
29
00:08:12
07.06.2022

🤍BareshaNetwork - Smarturl.it/Baresha 🔔 Turn on notifications to stay updated with new uploads! 🎧 🤍 Fatmir Bajra, Ymer Bajrami, Aziz Murati, Riza Selimi, Xhezair Elezi dhe Arton Zogaj. Potpuri me Yjet ne Artfron Kënga e parë: Origjinali Fatmir Bajra Kënga e dytë: Origjinali Shaqir Cërvadiku Orkestrimi: M&D studio Muhamet Selimi Driton Fazliu Licensing: info🤍bareshamusic.com Follow Baresha on : Facebook ► 🤍 Instagram ► 🤍 TikTok ► 🤍 Website ► 🤍 Baresha Network - All rights Reserved #Baresha#Yjet#Potpuri

RIZAH BLLACA kangen e Ymer Popovcit ne nji Version te Shkurt e Kendon

53883
1
00:20:34
02.02.2013

RIZAH BLLACA kangen e Ymer Popovcit ne nji Version te Shkurt e Kendon i vetmi qe e ka knu origjinal Textin e Ymer Popovcit po edhe te gjith tjerave Kangve ku edhe asht Autor dhe Perpunus i shum kangve ku te gjithat i ka kendu Orgjinal me Text !

Riza,Xheza,Enveri,Ymeri - Skenderbeu e Zahir Pajaziti (GEZUAR 2021)

214708
803
63
00:06:18
14.11.2020

Onair Media - 🤍 Orkerstruar & Ingjizuar ne M & D Studjo prishtinë Follow Produksioni Ardi on… FB: 🤍 IG: 🤍 Subscribe: 🤍 Contact: 044 877 971 #ProduksioniArdi #OnairPopullore © & ℗ Produksioni Ardi & Onair Media. All Rights Reserved #muzik #popullore #shqip

LUTFI ISTOGU E ZEK ZABELI 2017 = YMER RIZA

825
4
0
00:04:42
10.03.2017

Të gjitha të drejtat e rezervuara : Shqiponja Music #ShqiponjaMusic #KëngëFolklorike

Ymer Ymeri në TVMITROVICA për krimet e pasluftës në Kosovë

167154
273
96
01:47:01
30.01.2012

Ymer Ymeri në TVMITROVICA për krimet e pasluftës në Kosovë 🤍

Dervish Shaqa - Kur ta ktheva Kosove shpinen (me Tekst) Fotot - Studio Marubbi

327185
1833
93
00:05:20
19.01.2020

Teksti Porsi uji që del nga gurra hej e hej more porsi bora nëpër curra Je si bari nepër-o livadhë hej e hej more si ortek që vjen o prej male Je si mjalta nëpër hojë hej e hej more m'del prej zemrë m'thot me gojë Knohet n'telat e sharkis Hej e hej ore toka e jon n'dor t?partise T?puthsha synin oj partie Hej e hej o qe ke ba ket mrekullie Qite me pushke e more malin Hej e hej o me yll t'kuq stolise ballin N'dor mamzerken e valeren Hej o hej o sokol djal rrite Enverin Kur ta ktheva Kosovë shpinen hej e hej ore e lam bor e gjetem dimen Gjetem mret moqale kneta hej e hej o buk e lot na shkojke jeta Kur ka rrok pushken partija Hej e hej ore qe te gzoj qe gzojin Shqipnija O Na nxurr jasht krajli o'i serbis hej e hej oo sikur sot klysht e tradhtise Vatrat tona i kemi lanë hej e hej ore por Shqypni kemi ni nanë O bac Enverin e nan partine Hej e hej o vlla e moter e gjith Shipnine Oj parti zemra kovenit Hej e hej o qysh ja ndrrove faqen venit Shkolla drita e uzina Hej e hej ore me traktora e maqina Tepet plot me faqe t'shtiva Hej e hej or fshati ynë o koperativa Po qke ba parti prej neve Hej e hej or as askush nbot se ban mbi dhe S?mjafton kanga e sharkis Hej e hej o per mej knue gjithmon partise Veq parti te kem gjithmone na Hej e hej ore doren n'zemer e pushken n'dor.

Назад
Что ищут прямо сейчас на
ymer riza min xinh dbs bank review quora Rob Gronkowski AmericanMusical ark survival evolved мегалания grand online Geo Live Sun Green Build Manoj Dev ghuman como reglar compresor Odisha Map foco e shram card paisa Janch sabam neenga pariharam OBB SERIGALA V3.4 mega cd piano jazz РАЗОБРАТЬ КРЫШКУБАГАЖНИКА.